15 واقعیت جالب در مورد رومانی

توریست ها برای بازدید در هر کشوری برنامه ای خاص آن کشور دارند و به دیدن اماکن دیدنی آن کشور می روند. رومانی به عنوان یک کشور تاریخی با داشتن فرهنگی غنی و زیبایی های خاص، از مقاصد توریستی جذاب دنیا به شمار می آید. 

برخی از سوژه های توریستی رومانی فقط مختص به این کشور بوده و این موضوع بر جذابیت بازدید از این کشور افزوده است. با جمع آوری 15 واقعیت جالب رومانی شما را با بخشی از سوژه های جالب این کشور آشنا می کنیم.

1- سنگین ترین ساختمان جهان

کاخ وسیع پارلمان بخارست ، که در سالهای پایانی حکومت نیکولا چائوشسکو آغاز شد و تا سال 1997 به پایان نرسید (هفت سال پس از مرگ وی) ، دارای طول 240 متر، عرض 270 متر، 86 متر ارتفاع (12 طبقه) است و هزینه ای حیرت انگیز دارد. 3 میلیارد یورو برای ساخت این کاخ وسیع هزینه شده است.

کاخ پارلمان رومانی

2- زیباترین جاده جهان

جرمی کلارکسون در جستجوی “بهترین جاده رانندگی جهان” اظهار داشت که آن را در وسط رومانی به شکل بزرگراه ترانسفاگاراسان پیدا کرده است. از نظر کلارکسون به هر شکلی که به این جاده نگاه کنید یک شاهکار خارق العاده از مهندسی است: جاده ای آسفالت با تونل، مسیر راه راه، پل و حرکت در این مسیر به ارتفاعات جدید خم می شود. ترانسفاگاراسان یکی دیگر از پروژه های چائوشسکو بود. وی می خواست اطمینان حاصل کند که در صورت حمله شوروی، راهی سریع برای حضور نیروهای نظامی از میان گذرگاه های استراتژیک در کوه های کارپات جنوبی فراهم شود.

جاده تراسفاگاراسان

3- بازدید از بزرگترین پستاندار اروپا

گاومیش کوهان دار با وزن 1400 پوند(حدود 630 کیلوگرم) تقریباً در معرض انقراض قرار گرفته بود، اما در سال های اخیر در چندین کشور اروپای شرقی از جمله رومانی دوباره احیا شده است.

در زیر پوست خزدار، شانه های قدرتمند و پرپشت آنها قدرتی نظیر یک موتور V8  وجود دارد.

رومانی همچنین بیشترین جمعیت خرس قهوه ای اروپا را در اختیار دارد.

گاومیش کوهان دار اروپایی

4- زادگاه بورات

در فیلم ساشا بارون کوهن، صحنه های گفته شده برای نشان دادن زادگاه قزاق بورات در روستای گلود رومانی فیلمبرداری شد و مردم محلی نیز سایر بازیگران حاضر در فیلم را بازی کردند.

فیلم های معروف دیگری که در رومانی فیلمبرداری شده اند عبارتند از: کوهستان سرد و آناکوندا 3 با بازی دیوید هسلهاف.

فیلم بورات - ساشا بارون کوهن

5- یکی از زیباترین کتابفروشی های جهان در بخارست

Cărturești Carusel در سال 2015 در یک ساختمان مربوط به قرن نوزدهم افتتاح شد.

این کتابفروشی بیش از 10 هزار عنوان کتاب و  5 هزار آلبوم دی وی دی دارد.

بزرگترین کتابفروشی جهان

6- شبکه 4G رومانی حسرت کشورهای جهان

طبق اعلام OpenSignal، رومانی یکی از بهترین کشورهای جهان برای سرعت 4G است و از 78 کشور جهان مقام چهارم را تصاحب می کند. کاربران این کشور می توانند در مقایسه با انگلیس که فقط 21.16 مگابیت در ثانیه سرعت دارد، به طور متوسط ُسرعت 35.61 مگابیت در ثانیه را انتظار داشته باشند.

7- شبکه ریلی چشمگیر

شبکه 22،298 کیلومتری رومانی پانزدهمین شبکه بزرگ ریلی در سطح زمین است، این در حالی است که رومانی از نظر وسعت در رتبه 81 جهان قرار دارد.

8- کپی فوق العاده از طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی رومانی در سال 1922 و پس از پایان جنگ جهانی اول مجدداً ساخته شد. طاق دوم نیز در حدود 13 سال در این نقطه باقی ماند. در سال 1935 میلادی این طاق بطور کامل تخریب شد و پروژه ساخت طاق فعلی در این محل آغاز شد. از این طاق در سپتامبر 1936 پرده‌برداری شد و تا به امروز پابرجا مانده است. یکی از دلایلی که به بخارست قدیم، پاریس کوچولو نیز اطلاق می‌شد وجود دو طاق پیروزی شبیه به هم در هر دو شهر باشد. بد نیست بدانید که طاق پیروزی پاریس در سال 1806 و به دستور ناپلئون ساخته شده است.

طاق پیروزی رومانی

9- یه شاهکار فوق العاده از جنس سنگ

مجسمه دکوبالوس، بر روی یک توده سنگی در امتداد رودخانه دانوب در یک بیرون‌زدگی ناهموار در نزدیکی شهر اورشووا در رومانی حکاکی شده است. برخلاف تصور عموم عمر این مجسمه زیاد نیست و ما بین سالهای 1994 تا 2004 ساخته شده است و Decebalus آخرین پادشاه داچیا را به تصویر می کشد که علیه امپراتوری روم جنگیده است.

ارتفاع این مجسمه به 40 متر می رسد و بزرگترین مجسمه یکپارچه اروپا محسوب می شود.

مجسمه Decebalus در رومانی

10- زادگاه قهوه خوب

فرانچسکو ایلی، بنیانگذار شرکت پخت و پز قهوه ایتالیایی، در واقع در تیمیشوارا رومانی متولد شد. وی بعداً به وین و سپس شهر تریست ایتالیا  نقل مکان کرد. فرانچسکو ایلی به دلیل زندگی زیادی که در خارج از رومانی داشته در لیست 100 فرد بزرگ این کشور قرار نگرفته است.

11- ساخت بزرگترین پرچم جهان

بزرگترین پرچم جهان در سال 2013 به ابعاد 349 در 227 متر در رومانی ساخته شد که از فاصله 44 مایلی نیز به خوبی دیده می شد.

12- رکوردهای جهانی گینس

طولانی ترین کالباس جهان در رومانی به طول 39 مایل ساخته  شده است.

از دیگر رکوردهای گینس پخت بزرگترین کاسه خوراک گولاش (7 هزار و 200 لیتر) است، همچنین شرکت رومانیایی ING Asigurari de Viata برای چاپ بزرگترین سند حقوقی جهان (نه متر در شش متر) دارای رکورد در گینس می باشد.

خورشت گولاش

13- اختراعات فراوان

نیکولا پائولسو پزشک رومانیایی انسولین را کشف کرد.

هنری کواندا با اختراع موتور جت مدرن اعتبار بسیاری ایجاد کرد و پتراچ پونارو قلم خودنویس را اختراع کرد.

این کشور دارای چهار برنده جایزه نوبل: جورج امیل پالاده (پزشکی) ، الی ویزل (صلح) ، هرتا مولر (ادبیات) و اشتفان هل (شیمی) است.

14- کلیساهای دیدنی

رومانی دارای هفت میراث جهانی یونسکو از جمله هشت کلیسای شمالی مولداوی است که از نقاشی های دیواری شگفت انگیز پوشیده شده است (صومعه Voroneț به لقب کلیسای سیستین لقب گرفته است).

کلیساهای چوبی مارامورش نیز میان این هشت کلیسا بوده که از آن جمله میتوان به ساپانتا پری اشاره کرد که ادعا می شود بلندترین کلیسای چوبی جهان است.

ّبزرگترین کلیسای چوبی چهان

15- گورستانی عجیب

قبرستان مری در ساپانتا معروف به قبرستان شاد یکی از عجیب ترین قبرستان های جهان است که از سنگ قبرهای رنگارنگ در زمینه ای آبی تشکیل شده است، وضعیت این قبرستان به شکلی است که گویا مردگان مرگ را به شوخی گرفته اند.

این مکان برخلاف سایر قبرستان های دنیا هر سال بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

عجیب ترین قبرستان دنیا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.