Corvin Castle قلعه ای در افسانه های رومانی

قلعه ای بزرگ و پر شکوه در کشور رومانی

این قلعه ساخته قرن 14 میلادی به عنوان یکی از عجایب هفت گانه رومانی شناخته میشود. این سازه با شکوه در Hunedoara شهری ما بین تیمیشوارا و براشو واقع شده است. Corvin Castle به عنوان یکی از بزرگترین قلعه های اروپا معروف می باشد. این قلعه به سبک رنسانس- گوتیک روی صخره ای بالاتر از رودخانه Zlaști ساخته شده است. یک سازه بزرگ با برج های بلند، سنگرها، حیاط داخلی، سقف های متنوع و پنجره های بی شمار و بالکن هایی که با کنده کاری های سنگی تزئین شده اند. همچنین دارای یک دیوار دو جداره و تقویت شده می باشد که توسط برج های مستطیل شکل و مدور شکل گرفته است. نوع معماری Corvin Castle یک سبک فوق العاده برای معماری ترانسیلوانیا است.

طی سال ها تغییرات مختلفی از نظر زیبابی و نظامی روی این قلعه انجام شد. از نظر زیبایی، کاخ بزرگ جدید رو به شهر ساخته شده است. یک ساختمان دو طبقه، جهت اتاق نشیمن و فضای بزرگ زندگی بود. برای اهداف نظامی نیز دو برج سفید و توپخانه اضافه شد. همچنین حیاط خارجی اضافه شد که برای اداره و ذخیره سازی استفاده میشد.

قلعه فعلی نتیجه یک کار مرمت فوق العاده می باشد که پس از آتش سوزی فاجعه بار و سال ها بی توجهی به صورت کامل انجام شده است. 

دراکولا و افسانه های کهن در قلعه های رومانی

این قلعه افسانه های فراوانی را نیز با خود دارد و چند سکانس در فیلم های مختلف در آن به تصویر کشیده شده است. به گردشگران بازدید کننده از این قلعه گفته می شود كه آنجا محلی بود كه ولاد شیطانی، شاهزاده والاشیا توسط جان هونیادی، رهبر نظامی مجارستان اسیر شد. بعداً ولاد سوم با جان هونیادی وارد اتحاد سیاسی شد. به همین دلیل از قلعه Corvin Castle گاهی اوقات به عنوان منبع الهام قلعه دراکولا در رمان ترسناک Dracula ساخته برام استوکر در سال 1897 یاد می شود. 

در حیاط قلعه، نزدیک محل عبادت چاهی با عمق 30 متر وجود دارد. طبق افسانه ها این چاه توسط 3 زندانی ترک حفر شده است. به آنها قول آزادی در صورت رسیدن به آب داده شده بود. پس از 15 سال آنها چاه را به اتمام رساندند، اما اسیرکنندگان آنها به قول خود عمل نکردند. 

این قلعه از جاذبه های توریستی و پر بازدید رومانی به شمار می رود. سالانه گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید به آن مراجعه می کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.