براشو

براشو برگی از تاریخ ترانسیلوانیا

براشو در قسمت مرکزی رومانی در میان کوه های کارپات قرار دارد، حدود 170 کیلومتری شمال بخارست و 380 کیلومتری دریای سیاه واقع شده و 74 کیلومتر مربع وسعت دارد. براشو هفتمین شهر رومانی از نظر وسعت می باشد. جمعیت این شهر حدود 285 هزار نفر می باشد. براشو بخشی از منطقه تاریخی ترانسیلوانیا محسوب می شود.

براشو به سبک معماری خیره کننده و همچنین جاذبه های تاریخی فراوان معروف است.

این شهر در سال 1211 توسط شوالیه های توتون شکل گرفت. بخش تاریخی براشو محیط قرون وسطایی را به خوبی نشان می دهد و در بسیاری از فیلم های معاصر تصاویر آن مورد استفاده قرار گرفته است.

براشو رومانی

براشو به علت پایتخت منطقه ای ساکسون های ترانسیلوانیا در گذشته و همچنین یک مرکز تجاری بزرگ در جاده های ترانزیت بین شرق و غرب مشهور است. براشو زادگاه سرود ملی رومانی نیز می باشد.

این شهر ترکیبی از مناظر کوهستانی شگفت انگیز در نزدیکی پویانا براشو و تاریخ قرون وسطایی با تأثیرات ساختار معماری آلمانی در شهر قدیمی را در خود دارد. 

به دلیل جمعیت اقلیت نسبتاً زیاد در این شهر، زبان های مجارستانی و آلمانی علاوه بر رومانیایی صحبت می شود. بسیاری از افراد محلی نیز در براشو انگلیسی صحبت می کنند.

آب و هوای چهار فصل

آب و هوای براشو به ویژه در شب نسبتاً سرد و مرطوب است. این منطقه از رومانی دارای چهار فصل است. متوسط دما در براشو فقط 7.6 درجه سانتی گراد است، در تابستان دما ممکن است تا 35 درجه سانتی گراد بالا برود.

تلکه کابین براشو

از زندگی مدرن تا جذابیت مناظر قدیم و زیبا

براشو همه چیز، از زندگی مدرن پویا در شهر گرفته تا جذابیت دنیای قدیم و مناظر جذاب را در دل خود دارد. همچنین، یکی از پاک ترین شهرهای رومانی می باشد که سیستم حمل و نقل عمومی عالی و غذاهای بسیار دلچسب دارد. در فوف العاده بودن این شهر همان که برخی از مردم در مورد این شهر می گویند، “اگر قرار نیست به دیدن براشو بروید، چرا زحمت آمدن به رومانی را میکشید؟!

براشو

جاذبه های گردشگری براشو

شهر براشو یکی از پر بازدیدترین شهرهای گردشگری محسوب می شود. به جز شهر و جاذبه های بی نظیر آن، استراحتگاه های پویانا براشو (12 کیلومتری غرب) و پریدیل (27 کیلومتری جنوب) نیز بسیار ارزش بازدید دارند. سایر مکان ها و جاذبه های گردشگری شهر براشو Bran Castle، Moeciu، Rasnov، Fagaras، Prejmer، Zarnesti، Sambata میباشد که هر کدام می توانند جاذبه توریستی فوق العاده ای محسوب شوند.

آثار تاریخی با معماری بی نظیر قرون وسطایی

موقعیت شهر در تقاطع مسیرهای تجاری امپراتوری عثمانی و اروپای غربی بوده است و همین موضوع به بازرگانان اجازه می داد ثروت قابل توجهی کسب کنند و از نفوذ سیاسی شدیدی در منطقه برخوردار شوند. نام آلمانی شهر “کرونشتات” و همچنین نام لاتین آن “کرونا” به معنی تاج شهر (نشان ملی این شهر تاجی با ریشه های بلوط) گرفته شده است. 

براشو رومانی

داخل شهر براشو پر است از آثار فرهنگی و تاریخی مختلف که در کشور رومانی بی نظیر می باشد. شهر قدیمی، کلیسای سیاه، خیابان طناب (باریک ترین خیابان اروپا)، ارگ تاریخی براشو و کلیسای بارتولومئو تنها گوشه ای از تاریخ این شهر می باشند. موزه های هنر، مردم شناسی، تاریخ و خانه های موسیقی و مدرسه قدیمی (اولین مدرسه رومانی) بخش دیگری از آثار تاریخی براشو می باشند.

تولید تراکتور و هواپیما تا قطعات خودرو

توسعه صنعتی در براشو از دوره بین جنگ آغاز شد، یکی از بزرگترین کارخانه های تولید هواپیما یار براشو بود که اولین هواپیماهای جنگنده رومانیایی را که در جنگ جهانی دوم استفاده شد تولید کرد. پس از امضای آتش بس با اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی در 12 سپتامبر 1944، این کارخانه تعمیر کامیون ها را آغاز کرد و در اکتبر 1945 ساخت تراکتورهای کشاورزی را آغاز نمود. در سال 1948 این شرکت تغییر نام داد که در عرصه بین المللی به Universal Tractor Brasov شناخته می شود. بخش عمده ای از کارخانه در طی سالهای 2013 و 2014 تخریب شد و جای خود را به ساختمانها، مراکز خرید و پارکهای تفریحی داد. 

 

کامیون ROMAN

صنعتی سازی در دوره کمونیست سرعت گرفت، با تأکید ویژه بر صنایع سنگین، کارگران زیادی از سایر مناطق کشور جذب شدند. صنایع سنگین هنوز نقش زیادی در براشو دارند، از جمله رومن که کامیون های MAN AG و همچنین کامیون ها با طراحی بومی را تولید می کند. اما شهر صنعتی رومانی در سالهای اخیر توام با تغییراتی بوده است و محلی برای تولید سیستم های انتقال قدرت هیدرولیک، قطعات خودرو، یاطاقان ها، مصالح ساختمانی، ابزار دستی، مبلمان و منسوجات شده است.

اقتصاد در براشو امروز

پتانسیل گردشگری بالا با بسیاری از پارامترهای و خدمات جذاب با استانداردهای اروپا در هتلداری و رستوران ها این شهر را حائز امتیازات فراوانی کرده است.
شهر براشو در گردشگری کوهستانی مقام اول را در رومانی دارد، Poiana Brasov و Predeal معروف ترین و مجهزترین تفرجگاه های اسکی در رومانی هستند.

این شهر همچنین مرکز مهم دانشگاهی  با پنج دانشگاه در گروه های تخصصی در زمینه های فنی، فناوری اطلاعات، اقتصادی، حقوق، فلسفه، پزشکی و علوم انسانی با بیش از 25000 دانشجو می باشد.

گردشگری رومانی

ورود سرمایه گذاران و رشد تولید ناخالص داخلی

محیط کسب و کار مناسب و حمایت مقامات محلی برای سرمایه گذاران خارجی فرصت های مناسبی را ایجاد کرده است.
اتاق بازرگانی و صنایع براشو مشاوره سریع و با کیفیت بالا را برای راه اندازی شرکت و توسعه فعالیت ارائه می دهد. رشد پایدار اقتصادی طی 5 سال گذشته باعث رشد متوسط تولید ناخالص داخلی 10٪ نسبت به متوسط رشد ملی 6٪ در همان بازه شده است.
هزینه کم برای سرمایه گذاری، املاک و مستغلات، ساختمانها و ساخت و سازهای جدید نیز از جمله امتیازات قابل توجه این شهر می باشد.

صنعت رومانی

براساس آخرین آمار ثبت شده تاکنون (اکتبر 2020) 31058 عامل اقتصادی در این شهر ثبت شده اند که از این تعداد تقریباً 2000 نفر گردش مالی بیش از 300 هزار یورو دارند. همچنین 5499 شرکت با سرمایه خارجی در این شهر وجود دارد.
زیرساخت های مهم تجاری نظیر 6 پارک صنعتی و بیش از 30 بانک تجاری که بیشتر آنها بانک های معروف بین المللی می باشند نیز از جمله ظرفیت های ساختاری براشو می باشند.

براشو از نظر ساختار حمل و نقل عمومی رومانی یکی از شهرهای پاک و با کیفیت ممتاز اروپایی می باشد و تا پایان سال 2020 کل ناوگان اتوبوسرانی آن به صورت الکتریکی خواهد شد.
اتمام بزرگراه بخارست – براشو و ساخت فرودگاه غیمباو  از طرح های در دست احداث در این شهر می باشند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.