بازار کار مناسب رشته های مهندسی کامپیوتر و شبکه

از صنعتی سازی تا تکنولوژی محوری در دو دهه

از دوران انقلاب در کشور رومانی تا زمان پیوستن به اتحادیه اروپا کمتر کسی در رومانی فکر میکرد که کشوری با زمینه صنعتی و توان بالا در این حوزه روزی قدم در حوزه های دیگر بگذارد. رومانی طی یک جهش فوق العاده از کشوری تمام صنعتی حال با سرعت زیاد به سوی تکنولوژی محوری می رود و غول های استارتاپ جهان سرمایه گذاری های چشمگیری در رومانی می کنند.

رومانی، سریعترین رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در سال 2017، با برآورد نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 6.4٪ را در سابقه خود دارد. ضمن اینکه یکی از بهترین کشورها در اروپا است که شرکت های تازه تاسیس و سرمایه گذاران می توانند با یکدیگر متحد شوند و یک بستر تکنیکی شگفت انگیز ایجاد کنند. با داشتن مراکز نوآوری قوی در شهرهای مختلف رومانی و استارتاپ هایی که در همه جای کشور ظاهر می شوند این کشور نیازمند متخصصان زیادی می باشد.

شرکت های بزرگ تکنولوژی محور و استارتاپ ها یکی یکی در رومانی رشد می کنند و به همین جهت این کشور شرق اروپا را نیازمند نیروهای فنی در حوزه های نرم افزار، سخت افزار و شبکه کرده اند.

وجود همین شرکت ها و پیشرفت رومانی در زیرساخت های فنی باعث شده این کشور اکنون یکی از پر سرعت ترین اینترنت های جهان را در اختیار داشته باشد که خود نشان دهنده تغییرات سریع جهت بهبود کسب و کارهای مرتبط با تکنولوژی در این کشور است.

شرکت های بزرگ تکنولوژی رومانی

حمایت قوی دولت از شرکت های خارجی

دولت رومانی بعد از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 2007 تلاش گسترده ای را برای جذب سرمایه گذاری خارجی انجام داده است. ورود شرکت های بزرگ اروپایی و آمریکایی به رومانی با توجه به هزینه پایین کشور رومانی برای توسعه شرکت ها و هزینه های زندگی مناسب شرایط بسیار خوبی را ایجاد کرده است.

با توجه به همین موضوع و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم نیرو در رومانی و کمبود نیروی متخصص در حوزه های مختلف تکنولوژی در این کشور همواره نیاز به جذب نیروهای با دانش وجود داشته است.

حضور شرکت های بزرگ رومانی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.